Ametist наддушек

12.200 ден

12.200 ден
  • Висина на душек: 8 cm
  • Степен на цврстина: Средна
  • Материјали: Кокосови влакна, HR мемориска пена, постава, силиконска бела-мека волна, антибактериска ткаенина, патент.
  • Ортопедски: Да
  • Терморегулација: Да
90 x 200
90 x 190
100 x 200
120 x 200
140 x 200
150 x 200
160 x 200
180 x 200
Избриши
SKU: N/A Категории: ,

Almero Mattress користи иновативна технологија инспирирана од карактеристиките на аметистот, кој придонесува за поздрав сон. Исто така, помага да се подобри квалитетот на спиењето и да се обезбеди здрава средина за спиење. Оваа иновативна технологија одржува супериорна природна заштита од бактерии без употреба на никакви хемикалии, со што Ви обезбедува здрава хигиенска средина за спиење.

Со дополнителен слој на HR пена за удобност, наддушеците Ametist се дизајнирани со префинета елеганција и класичен луксуз. Мемориската пена, која е комбинација на вискозен материјал и кокосови влакна, го отстранува притисокот благодарение на неговата еластичност. Ја намалува потребата за вртење за време на спиењето. Ја ублажува болката во мускулите. Навлаката со патент се вади и се пере, со што се зголемува капацитетот на душекот за заштита од влага.

Кокосовите влакна се природен материјал кој во комбинација со природен латекс обезбедуваат одлична поддршка. Плочите изработени од кокосови влакна имаат својства слични на пружините, односно откако ќе се намали притисокот, тие се враќаат во нивната природна положба, што овозможува дополнителна удобност на душекот и прераспределба на притисокот. Појавата на влага во наддушеците кои содржат кокосови плочи е многу мала, бидејќи водата не се задржува во нив, туку поминува низ нив и може да испари без никакви пречки.

Дополнителни информации

Големина на душек

, , , , , , ,

Мени